Четвер, 28.03.2024, 23:04
Вітаю Вас Гость | RSS

Сайт 3-В класу школи № 1 м. Чернігова

Категорії розділу
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 22
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

10 способів залучити дитину до домашньої роботи

10 способів залучити дитину до домашньої роботи


Щоб дитина не росла ледарем , з дитинства дайте їй відчути на своїй шкурі всі принади домашньої роботи. Звичайно , це не повинно стати справжнім рабством , але дитина чітко повинна знати про свої обов'язки по дому.

1 . Робіть разом

Поширена мамина фраза: «Іди , пограй , я зайнята » - серйозна помилка на шляху виховання справжніх помічників. Займайтеся домашніми справами разом. Посадіть дитину поруч на кухні , дайте їй взяти участь у ліпленні пельменів , подрібненні салатного листя , витиранні столу або перебиранні гречаної крупи.

Поставте поруч з дорослою дошкою для прасування іграшкову і займіться прасуванням разом. Не розмежовуйте  домашні справи і спілкування з дитиною , а об'єднуте ці процеси. Наприклад , під час спільного прибирання можна одночасно розповідати казку про речі , які шукали своє місце і нарешті , завдяки маленькому чарівникові , знайшли.

2 . Відзначайте успіхи

Чарівні слова , які працюють як з дітьми , так і з дорослими : «Тільки ти можеш зробити це по- справжньому добре ! » Усвідомлюючи власну неповторність і значущість в питанні збору фантиків з підлоги або витирання пилу з телевізора , малюк з радістю буде займатися справою , в якому він відзначений як кращий з кращих.

3 . Враховуйте характер

Намагайтеся помічати схильності дитини до того чи іншого виду діяльності і довіряйте їй виконувати саме ті завдання , які їй до душі. Одним дітям подобаються глобальні роботи - миття підлоги або роботи з прибирання території навколо будинку. Інші - вимагають зосередженості і ретельності сортування книг або іграшок . Давайте кожному своє.

4 . Грайте !

Нудні повсякденні справи можна перетворити у веселі ігри . Приборкання пилососа на території окремо взятої дитячої кімнати , миття чарівних чашок і пошуки скарбу в сумках з продуктами , принесеними мамою з магазину , - напевно , таких пригод в житті Ваших дітей ще не було.

5 . Нехай допомога буде справжньою

Залучайте дитину до допомоги там , де вона тобі дійсно потрібна , а не тільки щоб зайняти або відвернути його від пустощів.

6 . Залиште місце для сюрпризу

Діти люблять робити батькам сюрпризи. Надайте їм таку можливість , давши зрозуміти , як Вас порадує  несподівана допомога з їхнього боку. Нехай помита тарілка , нагодована кішка і застелена постіль стануть для тебе таким сюрпризом. Не приховуйте своєї радості і не скупіться  на похвалу .

7 . Не розраховуйте на ідеальне виконання

Відразу очікувати , що дитина буде робити домашню роботу ідеально , не варто. Ні в якому разі не лайте її , навіть якщо після збирання з'явився додаткове сміття , яке Вам доведеться прибирати. Звичайно, спочатку за маленькою дитиною доведеться багато чого переробляти , але це необхідний етап на шляху до прогресу.

8 . Дай розібратися самостійно

Якщо дитина довго виконує домашню роботу , не втручайтеся , не підганяє і вже тим більше не лайте . Наберіться терпіння і дайте довести процес до фінішу. Інакше переляканий малюк наступного разу відмовиться Вам допомагати , а самій мамі доведеться завжди завершувати ініціативи дитини: адже в її голові не відкладеться той факт , що будь-яка розпочата справа має бути обов'язково закінчена .

9 . Робота - не покарання

Домашня праця не повинна бути покаранням за погану поведінку. Дитина не повинна думати , що їй потрібно скласти іграшки або прибрати свої речі тільки тому , що вона щось накоїла.

10 . Не розділяйте обов'язки на « жіночі» та «чоловічі»

І хлопчики , і дівчатка повинні вміти : мити посуд , прибирати свою кімнату , пришивати гудзики і навіть забивати цвяхи.

Категорія: Мої статті | Додав: shabalin74 (12.02.2014)
Переглядів: 1194 | Теги: обов'язки дитини, домашня робота, залучення дитини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук

Aleksandr Shabalin © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz