Четвер, 25.04.2024, 19:56
Вітаю Вас Гость | RSS

Сайт 3-В класу школи № 1 м. Чернігова

Міні-чат
200
Наше опитування
Скільки в середньому часу Ваша дитина провить за комп'ютером (телефоном, планшетом)?
Всего ответов: 2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Листопад » 25 » У Чернігові обговорювали новий «Буквар»
13:30
У Чернігові обговорювали новий «Буквар»

Як повідомляє газета «Голос України» (www.golos.com.ua), у Чернігові обговорювали новий буквар.

«Це все одно, що немовляті дати шашлика...». Так прокоментувала зміст одного з новітніх підручників вчителька, яка побувала на обговоренні «Букваря» Мар’яни Захарійчук та Віри Науменко у Чернігові. Запитання до авторок були досить непрості: «Для кого написані підручники? Якщо для дитини, то чи може вона сама за ним вчитися дома? Як гадаєте, чому батьки не можуть допомогти першокласникам і наймають репетиторів?».

Чернігівських педагогів насторожило те, що «Буквар» починається не з вивчення літер, а з текстів творів.

— Цей підручник має право на існування, — зазначила кандидат педагогічних наук Валентина Антипець. — Але він розрахований на підготовлених дітей, для гімназій, ліцеїв. А що ж робити школярику, який не вміє читати? Він одразу отримає психологічну травму. До речі, «Буквар» ставить перед учнем вищі вимоги, ніж від нього вимагає навчальна програма...

З вересня 2012 року початкова школа України працює за новою редакцією Державного стандарту початкової загальної освіти. Згідно з ним розроблені базові навчальні програми. Ще у 2011 році відбувся всеукраїнський конкурс рукописів підручників для 1—4 класів. Завідувач відділу дошкільного виховання та початкового навчання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти К. Д. Ушинського Віктор Бурнос на ньому був головою предметної комісії з трудового навчання.

— З десяти підручників ми відібрали три кращі, — розповів він. — Два з них уже видані, розповсюджені по школах.

— Так відбирався і «Буквар»?

— Так.

— Але ж до нього стільки претензій...

— Річ у тім, що половина шкіл регіону отримали «Букваря» М. Захарійчук та В. Науменко, а решта — «Буквар» М. Вашуленка та О. Вашуленко. Останній у нас популярніший, бо доступніший для першачків.

Як з’ясувалося, «Буквар» Вашуленків більше відповідає базовій навчальній програмі. Батьки в деяких школах, куди цей підручник не був розподілений, вимушені були купувати його за власні кошти. На думку В. Бурноса, проблему з «хорошими» та «академічними» підручниками у майбутньому можна вирішити.

— Нині в область надходить два варіанти підручників, п’ятдесят на п’ятдесят, — зазначив він. — При цьому не враховуються запити педагогів, можливості дітей. Було б справедливіше, якби районні відділи освіти, опираючись на заявки вчителів, давали замовлення необхідної кількості підручника того чи іншого автора. Тоді б не виникало жодних конфліктів. На моє глибоке переконання, цей механізм необхідно відпрацювати і якнайшвидше запровадити.

До речі

Продавець магазину «Навчальна книга» Валентина Куц вважає, що підручники дуже складні для діток. Наприклад, «Українська мова» для 2 класу. Батьки вимушені купувати додаткову літературу, розраховану на вчителів, щоб допомогти школярам.

А які Ваші думки з цього приводу? Коментйте на сайті або на форумі

Переглядів: 750 | Додав: shabalin74 | Теги: буквар, вчителі, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Aleksandr Shabalin © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz