Четвер, 25.04.2024, 23:32
Вітаю Вас Гость | RSS

Сайт 3-В класу школи № 1 м. Чернігова

Міні-чат
200
Наше опитування
Скільки в середньому часу Ваша дитина провить за комп'ютером (телефоном, планшетом)?
Всего ответов: 2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Січень » 8 » Половину учбового року подолали! Попереду - третя чверть.
15:57
Половину учбового року подолали! Попереду - третя чверть.
Ось і добігли свого кінця тривалі зимові канікули - настала середина навчального року. На перший погляд дитина після цього відпочинку повинна з величезною радістю йти до школи. Насправді - не  все так-то просто!

Кожен з нас вчився в школі, і всі пам'ятають, що найбільше навантаження в школі припадає на другу і третю чверть навчального року, саме таким чином побудована роками вироблена шкільна програма. Знову ж, діти саме у третій чверті починають більше втомлюватися, а працездатність просто стрімко падає. Даний період лікарі нарекли новим терміном: синдром третьої чверті. Причини виникнення даного синдрому допоможуть знайти правильні шляхи до його «лікуванню».

Насамперед, потрібно знати, що ж таке циркадні ритми? До числа цих ритмів прийнято відносити : біоритми зміни дня і ночі , ритми, пов'язані зі зміною пір року, життєві вікові ритми та багато інших змін. Зміна ритмів - це цілком нормальне явище , яке впливає на зміну нашого настрою і навіть поведінки. Висновок один: у нашому повсякденному житті зміна ритмів належить до значущої характеристиці.

Саме зміна біоритмів не дає нам в короткий світловий зимовий день встати бадьорим і раніше , чого не скажеш про літній дні. Начебто і допомагає в цьому випадку освітлення , але все ж воно ніяк не може подовжити світловий день. А якщо дитина перехворіла і при цьому відчуває велике навантаження, то шкільна програма сприймається важче , в результаті чекати можна тільки збою організму.

Брак денного світла насилу долається. Крім того, вже давно було відмічено, що людству важче жити в умовах тривалої відсутності світла, ніж при низькій температурі. Тривала відсутність сонця призводить до підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Імунна система з недоотриманням світла стає слабкішим, що призводить до частих захворювань. Слід звернути увагу на такі скарги дитини, як головний біль, слабкість. Ці симптоми можуть говорити про приховані і хронічні захворювання, тому не нехтуйте скаргами дитини: покажіть його лікареві.

Холодна, тривала зима, та ще з відсутністю снігу так само згубно позначається на настрої і загальному стані школярів , та й людей в цілому. Адже сніг - це теж своєрідний джерело світла, а коли його немає, зима переноситься набагато складніше. Тому так важливо проводити годину - другу з дитиною на прогулянці. Не варто квапити дитину з підготовкою уроків, краще спочатку здійснити зимову прогулянку по парку, сходити з ним на каток, або просто зробити лижну або пішу прогулянку. Ви самі здивуєтеся, як прогулянка піде на користь вашому учневі, а домашні завдання будуть зроблені з легкістю і на відмінно!

А ось першокласники і п'ятикласники синдром третьої чверті долають набагато складніше. У першу чергу цьому сприяють стресові ситуації, основною причиною яких є зміна соціального статусу. Турбота і допомога батьків для них більш необхідна!

Переглядів: 554 | Додав: shabalin74 | Теги: дитина, канікули | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Aleksandr Shabalin © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz