Середа, 24.04.2024, 01:43
Вітаю Вас Гость | RSS

Сайт 3-В класу школи № 1 м. Чернігова

Міні-чат
200
Наше опитування
Чи тримаєте Ви домашніх тварин ?
Всего ответов: 18
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Березень » 7 » Зі святом весни - 8-м Березня! + історія виникнення свята
13:54
Зі святом весни - 8-м Березня! + історія виникнення свята

Любі наші жінки!
Щиро вітаємо вас з міжнародним днем Жінок!
Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І тільки завдяки вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі. Матір, сестра, кохана, дочка – жіночий першопочаток супроводжує нас до останнього подиху. І якщо краса порятує світ, то це буде ваша краса. Адже ви перетворюєте його на чарівну перлину, яку ми кладемо і довічно кластимемо до ваших ніг.
У цей святковий день бажаємо всім жінкам міцного здоров'я, довічного щастя, шаленого кохання та постійного добробуту. І нехай виконуються найзавітніші мрії, адже бажання кожної жінки – закон, якому ми, чоловіки, з радістю коримося.


До речі , кілька слів про історію виникнення свята 8 Березня.
Виникнення міжнародного жіночого дня міцно пов'язане з ім'ям Клари Цеткін - діяча німецького і міжнародного робочого руху.

Більшість з нас нічого не знають про Клару , або представляють , що Клара Цеткін - така собі сіра шинель комуністичного і робітничого руху , якій в житті нічого крім політичної боротьби було не треба .
Насправді Клара Цеткін була дуже живою , цікавою людиною і привабливою жінкою . Родом з сім'ї вчителя німецької парафіяльної школи , Клара Ейснер отримала педагогічну освіту і , як і помітна частина молоді того часу , відвідувала різні політичні гуртки , де і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Осипом Цеткіним . Німецька влада вислала за неблагонадійність Осипа з країни. Молоді перебралися до Парижа , де одружилися і Клара народила чоловікові двох синів - Максима та Костянтина . У Парижі вони продовжили свою революційну діяльність , Клара навчалася цій справі у Лаури Лафарг - дочки Карла Маркса і у інших діячів французького робітничого руху .
 
У Парижі сім'я перебивалася випадковими заробітками , в 1889 році помер її чоловік , а в 1990 Клара змогла повернутися до Німеччини , де разом з Розою Люксембург представляла ліве крило німецьких соціал -демократів.
Далі в житті Клари відбувається захоплюючий поворот - вона закохалася і зійшлася з молодим художником Георгом Цунделя , картини якого добре продавалися і «молоді » змогли придбати собі будиночок в мальовничому місці , і навіть купили автомобіль! (В цьому будиночку , як пишуть джерела , любив зупинятися В.І. Ленін. ) Клара редагувала жіночу газету « Рівність» , кошти на видання якої надав не хто-небудь , а засновник електротехнічного концерну Роберт Бош ! Видання було дуже популярним і сприяло тому , що Клара Цеткін стала одним з найвидніших соціалістів тієї пори в Німеччині .

Цілком природно , що вона стала одним з делегатів Міжнародної конференції жінок в 1910 році в Копенгагені.

На цьому форумі Клара Цеткін поставила питання про те , щоб вибрати певний день у році, коли жінки всього світу будуть привертати увагу суспільства до своїх проблем у боротьбі за соціальний і економічний рівноправність і запропонувала щорічно відзначати 8 березня як день народження жіночого пролетаріату. І називався він спочатку Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за свої права.

Це офіційна версія . Дата 8 березня була підведена під відоме політична подія - масовий виступ працюючих жінок в Нью -Йорку 8 березня 1857 . ( Про це писано- переписано в офіційних джерелах , кому цікаво , можете самі знайти подробиці. )

Існує інша, менш відома версія святкування Жіночого дня саме 8 березня. Згідно з цією версією , в наміри Цеткін входило зв'язати історію жіночого соціалістичного руху з історією єврейського народу. Пояснимо , звідки ростуть ноги. Широко відома легенда , за якою кохана перського царя Ксеркса на ім'я Естер , скориставшись своїми чарами на нього , врятувала народ юдеїв від винищення. За легендою це сталося саме в день 13 Адара за єврейським календарем , і цей день став святкуватися як свято Пурима . Дата святкування Пурима в іудейському релігійному календарі ковзна , але саме в 1910 році вона випадала на 8 березня.

Як би там не було , завдяки Кларі Цеткін день 8 березня позначився , хоч не відразу , але все ж прижився , і його почали відзначати більш-менш регулярно з 1913 року.

А що ж наша героїня ? У 1914 році у подружжя відбувся розрив відносин , Клара була Клара Цеткін і Роза Люксембург категорично проти війни , її молодий чоловік не менш рішуче записався в добровольці і пішов на війну. Після війни Клара довгі роки (аж до 1933 ) була депутатом Рейхстагу , продовжувала свою боротьбу на лівому фланзі , часто бувала в Радянському Союзі , куди й переїхала на ПМП після приходу Гітлера до влади.
 
Клара довго не давала дружину розлучення , зробила це тільки в 1928 році і «молодий» художник відразу одружився на своїй давній симпатії Паульо Бош , дочки засновника електротехнічного концерну Роберта Боша , якій до моменту їх офіційного одруження вже давно перевалило за 30.

Син Клари Цеткін Костянтин , 22 років від роду , став коханцем Рози Люксембург , якій на той момент було вже 36 років. В результаті між Розою Люксембург і Кларою Цеткін зіпсувалися відносини . Але на момент , коли молодий художник кинув Клару , Костянтин пішов від Троянди і подруги знову подружилися.

Останній раз Клара Цеткін приїхала до Німеччини в 1932 році на відкриття новообраного Рейхстагу. На першому засіданні , головуючи за старшинством , вона виступила з відозвою протистояти нацизму всіма засобами . Після свого політичного виступу вона , згідно з протоколом, передала головування представнику фракції , що отримала на недавніх виборах більшість голосів. Ним був Герман Герінг .

Клара Цеткін померла в 20 червня 1933 в Архангельському поблизу Москви . Після смерті була кремований , прах поміщений в урні в Кремлівській стіні на Червоній площі в Москві.

З 1966 року , відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем . Поступово в СРСР свято повністю втратив політичне забарвлення і прив'язку до боротьби жінок за свої права , став просто Святом 8 березня, до якого вже не потрібні ніякі пояснення

Переглядів: 1006 | Додав: shabalin74 | Теги: історія, свято, 8 березня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Aleksandr Shabalin © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz