П`ятниця, 26.04.2024, 17:34
Вітаю Вас Гость | RSS

Сайт 3-В класу школи № 1 м. Чернігова

Міні-чат
200
Наше опитування
Чи тримаєте Ви домашніх тварин ?
Всего ответов: 18
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Жовтень » 9 » 10 жовтня - День народження нашого класовода, Залозної І. С.
10:41
10 жовтня - День народження нашого класовода, Залозної І. С.
  До речі, користуючись нагодою, наведу екскурс в історію виникнення традиції святкування дня народження. У багатьох культурах з давніх часів прийнято відзначати день народження. Частий ритуал - це торт зі свічками. Перед тим, як розрізати торт, іменинник задуває всі свічки, бажано з одного разу. На його честь гості виголошують тости, в яких бажають йому щастя, здоров'я і довголіття. ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ СВЯТА.Сказати точно коли і де виникла традиція відзначати день народження, вам не зможе ніхто. Однак, існує дві головні версії. За однією з них, римські війни принесли традицію святкування дня народження разом з східними традиціями, де було прийнято відзначати день народження бога сонця Мітри. Інша, на мій погляд, більш цікава версія, розповідає нам про послідовників чорної магії, які вважали, що душа людини, найбільш вразлива в момент народження. Тому, будь-які побажання і прокляття, сказані в цей день, стають заклинаннями. Звідси і традиція зустрічати цей день у колі друзів, і уникати присутності ворогів, щоб не накликати на себе біду. Найперша згадка про святкування дня народження датується 400 роком до нашої ери, де згадується святкування дня народження римського імператора.

ЗВІДКИ ПРИЙШЛИ ТРАДИЦІЇ

Свічки до нас прийшли з давньої Греції, саме там було прийнято, випікати круглі медові коржі і вставляти в них тонкі воскові свічки. Це служило жертовним підношенням богині любові Артеміді в день її народження.
У Європі святкування днів народження почалося дуже давно. У ті часи люди вірили в присутність злих і добрих духів, і всі боялися їх. Особливо, їх лякала можливість цих духів заподіяти шкоду саме в день народження. Тому, людина оточувала себе друзями та родичами, чиї добрі побажання і присутність захистило б іменинника від небезпеки, яку могли заподіяти злі духи. Подарунки і спільний бенкет, так само сприяли захисту від злих духів і благословення добрих. Тому свято дня народження був спочатку призначений для того, щоб захистити людину від зла і забезпечити йому прихід доброго року.
У Росії дні народження стали відзначати приблизно в 17 столітті. Слов'янські повір'я свідчать, що коли народжується дитина, до нього приходять: Горе , Недоля і Кручина , для того , щоб наслати на дитину нещастя. Тому біля ліжка немовляти ставили солодощі, щоб відвернути ласунів Горе, Недолю і Кручину. Побачивши солодощі, вони накинуться на них і не заподіють шкоди дитині. Після того як злісні духи поласували і забралися за своїми демонічним справах , до новонародженого прибувають добрі духи: Воля, Доля та Насолода. Вони величні, прекрасні і ніколи не поспішають, тому злі духи завжди і встигають поквапитися раніше. Увечері напередодні свята родина пекла пироги і калачі , варила пиво. На сам день народження родичі та гості співали імениннику пісню « Коровай» , дарували подарунки і сідали за святковий стіл. На стіл не забували ставити мед , для трьох шкідливих духів Горя , Недолі і Кручини. Саме з цими духами пов'язана прикмета відзначати день народження день в день, не раніше і не пізніше, так як якщо святкування перенесуть , то духи залишаться голодними і шкодитимуть імениннику. У ті часи, як правило, збігалися з іменинами.
На Україні дітей в день народження пороли в полі у межи, це робилося для того, щоб дитина знала своє місце. У наші дні ця традиція переросла в смикання за вуха.
Африканське плем'я Галла, дні народження відзначають раз на вісім років. У племені немає календаря , сезони практично не змінюються , визначити час точного народження можливо.
А плем'я Кукуй , святкує день народження раз на 13 років, у цей день іменинник повинен посадити фігове дерево .
У північній частині Африки день народження святкують ще рідше, всього два рази в житті . Перший раз , коли людина народжується , другий раз - коли йому виповнюється 52 роки.
Аргентина славиться тим, що дівчатка на своє п'ятнадцятиріччя запрошують свого шанувальника і батька на обов'язковий вальс.
У Бразилії іменинника смикають за вуха стільки разів, скільки років йому виповнилося, після чого іменинник пригощає першим шматком пирога своїх батьків. Вуха так само деруть в Ірландії та Італії.
Китайські традиції ще більш цікаві , там є ще два додаткових свята: «Сидін і Ходине». Це коли людина почала сидіти , а потім ходити , саме ці дні і відзначають додатково. Головна страва китайського столу є локшина. На день народження прийнято дарувати гроші, не залежно від віку.
Самі ж нещасні іменинники в Японії, там відзначають спільний день народження для дітей трьох, п'яти і семи років. Зрозуміло, що цей день не збігається із справжнім днем народження дитини. Подарунки ж прийнято дарувати тільки коли людині виповнюється 60,70,79,88 і 99 років.
У Гвіані, в свій день народження людина повинна одягнутися самим дивним і незвичайним чином, а на столі, замість торта, обов'язково повинна бути курка з рисом.
Для англійців день народження дуже символічний. У цей день зраднику роблять пророкування , і сюрпризи можна знайти де завгодно, навіть у шматку пирога. Якщо людині виповнилося 80,90 або 100 років , його особисто вітає королева Англії.
Для німців це дуже важливий день , в який вони отримують торт зі свічками , причому свічок має бути на одну більше , що символізує удачу в поточному році. Свічки на торті запалюють після святкової вечері , і якщо іменинник задує їх з одного разу , його бажання здійсниться. Після цього можна приступити до відкриття подарунків.
У Голландії крісло іменинника прикрашають квітами, кульками та стрічками. Найщасливішими числами народження вважають 5,10,15,20 і 21 число, тим , хто народився в ці дні, дарують особливо дорогі подарунки.
Прапор у вікні датського будинку , вказує на те , що в цьому будинку святкують чийсь день народження. Так само в Данії прийнято піднімати дитину стільки разів , скільки років йому виповнилося , плюс один раз , на удачу.
В Еквадорі найкраще дівчаткам , в свій п'ятнадцятий день народження їм дозволяють взути туфлі, на високому каблуці, і рожеве плаття . Після іменинниця танцює вальс з батьком і ще 14 парами.
У наші дні багато традиції збереглися, торт, свічки, смикання за вуха, подарунки і застілля залишилися незмінними. Пісню « Коровай» , досі співають у дитячих садках , не забуваючи водити хоровод навколо іменинника .

ПАРАДОКС ДНІВ НАРОДЖЕННЯ.

У теорії ймовірностей і комбінаторики з днями народження пов'язана відома задача , звана « парадокс днів народження». Даний « парадокс » говорить, що в будь випадково зібраної групі з 23 осіб з імовірністю більше 50 % у двох або більше осіб дні народження збігаються ( на перший погляд , це суперечить життєвої інтуїції). Зі зростанням чисельності групи людей ймовірність наявності збігу в днях народження швидко наближається до одиниці: так, у випадково зібраної групі з 57 чоловік двоє з них мають день народження в один день з імовірністю 99 відсотків.

Переглядів: 687 | Додав: shabalin74 | Теги: Залозна І. С., як святкують дні народження, історія виникнення дня народження, історія святкування дня народження | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
1 Onix  
1
Хороший экскурс

2 shabalin74  
0
Самому сподобався, коли готував  smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Aleksandr Shabalin © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz